איך התגברתי על חרדת נסיעות וחזרתי לדרך לאחר מגיפה

כמו רבים, ידעתי שאחזור לכביש, זה היה עניין של מתי לא אם. רציתי לדעת, האם זה בטוח? האם זה מתאים לי והאם אני יכול לגרום לזה לפעול בהתחשב בסביבה שלאחר המגיפה? ההחלטה שלי לחזור לדרך הייתה מבוססת על כמה שאני בריאה אז לפני שהשיחה הגיעה ידעתי שעלי להפיק את המרב מהידע וההכנות שלי כדי לוודא שאוכל לנסוע שוב בביטחון.

תמיד טענתי שתזונה והתאוששות גופנית הם חלקים חשובים ממה שהמטיילים צריכים לעשות, ועכשיו הגיע הזמן לדפוק את ההכנות שלי בתחומים אלה. כתומכת בשינה טובה ויכולת מדידה, היו ברשותי מספר כלים. החשוב ביותר בעיני היה היכולת למדוד את איכות השינה שלי, לוודא שאני נח היטב כפי שידעתי מתקופות טרום מגיפה, השינה שוב תופר. הספר של Peak Performance של בראד סטולברג וסטיב מגנס באמת היה נכון בשבילי, הם מציעים שאנחנו לא מתפקדים מחוסר יכולת אלא מחוסר התאוששות מספקת. לקחתי את זה ללב הרמתי את המשחק שלי בין 2 ל -3 ריצות שבועיות ל -4 עד 5 בתוספת מפגשי הרפיה, יוגה ומתיחות.

הצלחתי למדוד ולפקח על ההתקדמות שלי באמצעות תערובת של תחושה סובייקטיבית ואפליקציות שאני משתמש בהן וממליץ לאנשים אחרים שאני מתייעץ איתם במרחב הטיול. לאחר מכן הפניתי את דעתי למה שאני אוהב לחשוב כמחליפי משחק מבחינת בריאות לאנשים בדרך, אדפטוגנים.

השתמשתי באדפטוגנים לפני המגיפה ואמשיך להשתמש בהם. הם נותנים לי נחמה רבה במה שהם מסוגלים לעזור לי להשיג בהיבטים של מניעת בעיות בריאותיות שאינן רלוונטיות במיוחד בתקופה שלאחר המגיפה.

הם בזיליקום קדוש, אמלה, רודיולה וליקריץ. התמקדתי בארבעה אלה מכיוון שהם היו בהישג יד והשתמשתי בהם בעבר. למה עוד בחרתי באלה? ובכן, קל יחסית להשיג אותם גם עכשיו בתקופות COVID. שלושה הם אדפטוגנים רבי עוצמה בפני עצמם והרביעי הוא אדפטוגן מתון עם רקורד של היותו תחנת כוח אנטי ויראלית. לכל ארבעת השימוש בהם מבחינה טיפולית יש תכונות אדפטוגניות ואנטי ויראליות מאוד. זה היה חשוב לי כי רציתי את המדע שמגבה את אלה. המדע אומר שכולם עובדים דרך ציר HPA של הגוף ויש להם פעולת כיוון כפולה ביכולותיהם. זה פשוט אומר שהם עובדים בצורה מושכלת בגוף וניתן לקחת אותם לאורך זמן לאורך זמן עם הטבות צוברות שהולכות וגדלות. זה ביטוח בריאות שאני אוהב!

בזיליקום קדוש המכונה גם טולסי הוא נוגד חמצון רב עוצמה ואנטי ויראלי. הסיבה שאני לוקח את זה היא שזה מגביר את נוכחותם של שני נוגדי חמצון עוצמתיים superoxide dismutase ו- superoxide catalase, שניהם מועילים בסיוע לגוף שלי מרעלים. הדבר הראשון ששמתי לב אליו כשקיבלתי אותו במינון טיפולי הוא שהרגשתי תחושת רוגע מיידית. דבר נהדר לגבי טולסי הוא שאתה יכול למצוא אותו בשקיות תה, הוא נוסע היטב וזמין לרבים.

האדפטוגן השני הוא אמלה המכונה גם דומדמניות הודיות. זהו הפרי השני בגובהו בוויטמין C והוא מכה את ויטמין C המציק שלי בחנות אלא אם כן יש בו פלבנואידים נלווים כמו רוטין וקרצטין. כשלא הצלחתי למצוא את דומדמניות ההודי ידוע שאני משתמש בוויטמין C שיעניק לי ערך כלשהו. למרות שאמלה היא הסתגלות קלה היא בחירה מצוינת עם תוקף מתועד הוכח בשל הכמות הגבוהה של ויטמין C שהיא מכילה. בשבילי, הטריק עם ויטמין C היה לקחת אותו לרמות סובלנות למעיים כדי שיספק מנה טיפולית (זה עשוי להיות שונה עבורך). זה יכול להיות לא נוח מדי פעם אבל לאחר שעשיתי את זה, הצלחתי לסגת ממש מתחת לרמה הזו ועדיין הצלחתי למקסם את היתרונות שלה.

השלישי הוא רודיולה הידוע גם בשם דובדבן חורף או שורש ארקטי. זה נהדר ללחץ כרוני ולדלדול חיסוני. זהו אדפטוגן שנחקר היטב ויש לו יתרונות מקיפים משמעותיים. הוא מגן על הנוירו, מגן על הכבד ומגן על רדיו. הגנת הרדיו היא די חשובה לנו כאשר אנו מטיילים ברחבי העולם ונחשפים ליותר מהחלק ההוגן שלנו בקרינה קוסמית ולא מייננת. רודיולה ידועה גם כמסייעת להפחית עייפות, אני אוהב את זה רק בגלל העובדה הזו. כאדפטוגן מקרר, הסיכוי שהוא גורם לעוררות יתר ועצבנות הוא פחות סביר. הדבר היחיד שהייתי אומר על רודיולה הוא שיש לו טעם חריף למדי, אם אתה לא אוהב לצרוך אותו מהאוכל, היזהר כמה אתה משקיע בשייק או משקה שלך מכיוון שהוא יכול להפיל את הטעם.

לבסוף ליקוריץ, אני חייב להיות קצת זהיר עם זה מכיוון שללחץ דם גבוה יש היסטוריה בקו המשפחתי שלי ולכן אני משתמש בו במשורה. אני גם לא מדבר על הקונדיטוריה המתוקה המסוכרת בחנות, אני מתכוון למיץ של שורש הליקריץ. אם אין לך גישה ליקריץ זרדים, סביר להניח שתוכל להשתמש בסוג שנרכש בחנות לכמה מההיבטים המועילים של השורש הטהור. עם זאת, אתה רוצה להשתמש מעט מכיוון שאתה לא רוצה שהסוכר יגבר על ההשפעות המועילות של התכונות האדפטוגניות שלו. ליקוריץ יכול לשמש לאי ספיקת יותרת הכליה המכונה גם עייפות יותרת הכליה. זה המקום שבו שוש מתגבש עבורנו המטיילים, עייפות יותרת הכליה היא אחד הדברים שמאתגרים טיסות תכופות. ניתן להשתמש בליקוריץ גם לאיזון רמות הקורטיזול והוא מאפנן אימונו.

אני אוהב לשמור על דברים פשוטים, אז איך אני משתמש באדפטוגנים האלה, אני תמיד אורז שקיות תה של בזיליקום קדוש על האדם שלי כשאני נוסע, זה העשב האדפטוגני שלי וזה עדיין לא הצליח לי. כשאני בבית אני נוטה לקחת את אמלה בשייק שלי שיכול לתת לו טעם נחמד, או שאני משלב את אמלה עם רודיולה וליקריץ כדי להכין תה צמחים חם שתוכל להשתמש בו במשך כל הזמן שלי בבית. זה אומר שתמיד יש לי משהו על הרתיחה שאני יכול להתחמם בבוקר ולקבל כוס טובה.

בזמן שחיכיתי ש"התקשרות "הזו תחזור לכביש, יש לי תחושת מוכנות, חיוניות ומרחב הולכת וגוברת, למרות שהלחצים של היעדר הכביש קיבלו תפנית אחרת מבחינת העבודה מ הבית ולהטטוט בסדרי עדיפויות אחרים. ככל שמחכה לנו נוף מסע שלאחר המגיפה, כל מה שאנחנו יכולים לעשות הוא לבנות חוסן. אני מקווה שזה היה שימושי, זה היה הניסיון שלי עם קבוצה טובה מאוד של אדפטוגנים שהרוויחו מקום בארגז הבריאות שלי לנסיעות.

הפניות

בזיליקום קדוש – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5376420 /

אמלה – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21317655


Source by Christopher Babayode

About admin

Check Also

כיצד להוזיל את הוצאות הנסיעה

עובדה ידועה שכולנו אוהבים לטייל, אבל במאמר הקודם שכתבתי הזכרתי את הכישלון הגדול ביותר שלנו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ads

Recent Comments

אין תגובות להציג.