ארבעת ה- W של תקשורת רדיו תעופה

מה החלק הכי קשה בהכשרת טייסים? כמעט כולם יגידו, "מדברים ברדיו". עם זאת, אפילו מתחילים יכולים להישמע טוב ברדיו אם הם מיישמים כמה כללים פשוטים. תחילה אדון בכללים אלה ולאחר מכן אתן כמה טיפים שכל הטייסים יכולים להשתמש בהם כדי לשפר את כישורי הרדיו שלהם.

ארבעת ה- W של תקשורת רדיו

בדרך כלל קריאת הרדיו הקשה ביותר לטייס היא הראשונה – "השיחה הראשונית". עם זאת, כל שיחה ראשונית (ושיחות רבות לאחר מכן) רק צריכה לזכור את ארבעת ה- W:

  • למי אני מתקשרת?
  • מי אני?
  • איפה אני?
  • לאן אני הולך, מה אני עושה, או מה אני רוצה לעשות?

ניקח שתי דוגמאות לכך, אחת לשדה בלתי מבוקר ואחת עם מגדל פיקוח.

כאשר תתכונן להיכנס לדפוס התנועה בשדה בלתי מבוקר, בדרך כלל תפרסם הודעה כגון:

"תנועת מילטאון (למי אני מתקשרת?), ססנה 12345 (מי אני?) נכנסת 45 לכיוון הרוח (איפה אני?), מסלול 22 לנחיתה של מילטאון (מה אני עושה?).

עם מגדל פיקוח, אתה יכול במקום זאת לומר:

מגדל אוקלה (למי אני מתקשר?), ססנה 12345 (מי אני?) שמונה קילומטרים צפונה בשתיים אלף וחמש מאות עם צ'ארלי (איפה אני? – והוסיפו את ה- ATIS), נוחתים באוקלה (מה אני רוצה לעשות ?).

לאחר שיצרת תקשורת, אינך צריך להשתמש בארבעת ה- W עבור כל התקשורת שלך. במקום זאת, פשוט תקרא את הבקר הוראות קריטיות כדי שידעו שקיבלת אותן. לדוגמה, אם הבקר מבקש ממך להזין רוח ימינה למסלול מס '24, היית עונה, "ססנה 12345 תיכנס ימינה כלפי מטה למשך 24."

נסה כמה תרחישים שונים עם החברים שלך או עם מדריך טיסה, ודי מהר תדע מה להגיד כל הזמן.

טיפים

גם כשאתה יודע מה להגיד, לדבר ברדיו עדיין דורש קצת תרגול. להלן כמה טיפים שיגרמו לך לדבר כמו מקצוען תוך זמן קצר.

  1. האזן לתקשורת ATC. אם אין לך רדיו שמקבל תדרי תעופה, בדוק אם תוכל לשאול אחד מטייס אחר או מבית הספר לטיסה למשך שבוע. הקשיב למה שטייסים אומרים ל- ATC בשיחתם הראשונית וכיצד הם מגיבים להנחיות ATC. נסה להקשיב לתדרי קרקע, מגדל, גישה ומרכז אם אתה יכול.
  2. רשום מה אתה עומד להגיד לפני שתבצע את שיחת הרדיו הראשונית שלך. אתה יכול אפילו להמציא סקריפטים ריקים לשם כך. לאחר כמה שבועות של זה, רוב האנשים יכולים לבצע שיחות בעצמם, אך עדיין ייתכן שתרצה לרשום שיחות מסובכות.
  3. אם אתה טייס סטודנטים, הקפד לומר זאת בשיחתך הראשונית, כך ש- ATC תהיה זהירה יותר כיצד הם יתייחסו אליך.
  4. אל תדאג אם תשכח משהו. אפילו טייסים מנוסים לפעמים שוכחים לומר לבקר את גובהם או שיש להם את ה- ATIS. אל תדאג – בקרים יבקשו ממך משהו אם שכחת אותו.
  5. למד את פרק 4 ואת מילון מונחי הפיילוט/בקר ב מדריך מידע אווירונאוטי לפרסולוגיה מומלצת.

אם כל השאר נכשל, השתמש באנגלית פשוטה! לא כל המצבים מתאימים לביטויי ATC מומלצים, או שאתה יכול פשוט לשכוח איך להגיד משהו. פעם יצאתי משדה תעופה לא מוכר וכשהתקשרתי לאדמה פתאום הבנתי שאין לי מושג איפה אני בשדה התעופה. השיחה הלכה בערך כך: "Littletown ground, Cessna 12345, אממ …" (בשלב זה הסתכלתי סביבי בפראות) "אני ליד שלט שברון, מוכן לנסוע עם דלתא, יוצא למערב. " וואו – נשמר על ידי שלט הגז של שברון! קרקע מצאה אותי ונתנה לי מונית.


Source by Cory Doggett

About admin

Check Also

The History of the Grumman Corporation: The Early Years

Origins and Biplanes: Synonymous with Long Island, the Grumman Corporation was one of the world's …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ads

Recent Comments

אין תגובות להציג.