ההיסטוריה של קפיטול אייר

קפיטול אייר הייתה אחת מכמה חברות תעופה שהוזנקו להצלחה זמנית לאחר המעבר מצ'רטר לפעולות מתוכננות, על ידי ביטול הפירוק של חברת התעופה האמריקאית.

נוסדה ב -11 ביוני 1946 כ- Capitol Airways על ידי ג'סי פ.סטלינגס, ריצ'מונד מק'גינס ופרנסיס רואץ ', טייסי חיל האוויר של הצבא, היא נוסדה בדלאוור, אך משרדיה הראשיים היו בסמירנה, טנסי, בהתחלה הפעילו דאגלס DC-3 מנועי דו-מנועי ו קומנדו Curtiss C-46. השירות הצבאי היה חלק משמעותי בהיסטוריה המוקדמת שלו.

בשנת 1954, למשל, היא נשאה משא עדיפות לחיל האוויר האמריקאי ושנתיים לאחר מכן התקשרה להובלת נוסעים לתוכנית Logistic Air Support (LOGAIR).

קבוצת דאגלס DC-4 ו- Lockheed L-749A Constellation, בוכנות הבוכנה הראשונות שלה עם ארבעה מנועים, הקלו על הרחבת צ'רטר בינלאומית.

"אחד (מ- 749A של BOAC) שירת את חברת Capitol Airways, שהיו לה שלושה 749 אחרים, לאחר שרכשה את הראשונה מאביאנקה בשנת 1957", לדברי מג'יי הארדי ב"קונסטלציית לוקהיד "(חברת הוצאת ארקו, 1973, עמ '51). "מאוחר יותר בנתה הון צי של עשרות כוכבי -על".

בסוף העשור הועתקה פעילותה האמריקאית מטנסי לווילמינגטון, נמל התעופה הטירה החדש של דלאוור.

צי הקונסטלציה המשיך לגדול עם רכישת ה- L-1049G L-1049G הראשון של סופר או מתוח בינואר 1960, שיוצר עבור האוורד יוז ונמסר לו לראשונה ארבע שנים קודם לכן, ב -24 בפברואר. התחלה של מספר משמעותי מהם.

"בקיץ 1962, חברת Seaboard World Airways חכרה שבעה ממערכות העל שלה (שלוש L-1049Ds וארבע L-1049Hs) לקפיטול איירווייז, אשר מימשה אופציה לרכישה, בסופו של דבר קנתה שני L-1049Ds ו- L-1049H , "על פי הרדי (שם, עמ '73).

אישורי הפעלה קריביים/מקסיקנים וטרנס -אטלנטיים, שהתקבלו בהתאמה ב -30 בספטמבר 1965 וב -5 באפריל 1966, אפשרו לה להרחיב את שירות הצ'רטר שלה, שהמחירים הנמוכים שלה הוקלו על ידי עלויות תפעול נמוכות יותר, ניצול מטוסים יומי גבוה בין 12 ל -15 שעות, הוצאות תקורה נמוכות יותר, יחידות אירוח חד-צפיפיות בצפיפות גבוהה וגורמי עומס מובטחים המסופקים בעיקר על ידי הזמנות של מפעיל טיולים.

אף על פי כן, היא עדיין סיפקה שירות זה לצבא, אחד החוזים העיקריים שלו הכולל נתיב טרנס-אטלנטי מבסיס התעופה ריין-מיין של פרנקפורט לבסיס חיל האוויר צ'רלסטון בדרום קרוליינה, עם עצירת ביניים בבסיס המשמר הלאומי של בראדלי איירס בווינדזור לוקס. , קונטיקט.

למרות שציו הכולל 17 מטוסי גוף-גוף סטנדרטיים ומתוחים היווה את סוס העבודה שלו לטווח הארוך בתקופה של 14 שנים בשנים 1955 עד 1968, הם החלו להיות מוחלפים בשנות ה -60 עם דגלאס DC-8-33 הראשון המופעל על ידי טורבו. מטוס N900CL, אחד מאלה, הופעל בתחילה על ידי פאן אם. אלה נוספו על ידי סוחרי המטוסים DC-8-54JT JT8D המונעים בטורבוף, שהציגו דלתות מטען קדימה, שמאלה ופתיחה כלפי מעלה, המאפשרות לחברות התעופה לשאת כל מטען, כל הנוסעים או תערובות של השניים על הסיפון הראשי. .

"הצגת מטוס ההמרה הובילה ללקוח מסוג חדש, המוביל המשלימה", לדברי טרי וודינגטון ב"דאגלס DC-8 "(World Transport Press, 1996, עמ '52). "הראשון שביצע הזמנה היה Trans International Airlines (TIA), מומחה צ'רטר צבאי …"

שנת 1967 הייתה שנה חשובה בהיסטוריה של קפיטול. ב- 21 במרץ היא הפכה לחברה ציבורית ולמחרת היא הוסיפה "בינלאומית" לשמה ובכך הפכה לקפיטול אינטרנשיונל איירווייס.

גוף מטוס מתוח DC-8-61s, המוגדר ל -252 נוסעים במחלקה יחידה במערך של שלוש-שלוש עם מעבר יחיד ונרכש מאיסט איירליינס, השלים עד מהרה את DC-8-33s ו- -54s באורך סטנדרטי, והקל על מושב נמוך. מייל עולה פעולות שכר צבאיות ואזרחיות.

בתחילת שנות השבעים היא עברה להתגורר בסמירנה, טנסי.

הסרת הפיקוח שימשה את סף השירות הקבוע. הוא קיבל סמכות כזו בספטמבר 1978, אך חנך את פעילות הנוסעים לבריסל מניו יורק בשנה שלאחר מכן, ב -5 במאי, ומשיקגו ובוסטון ב -19 ביוני.

כמו חברות תעופה משלימות בינלאומיות אחרות, כגון Trans International (לימים Transamerica) ו- World Airways, היא יישמה את הנוסחה לשכר צ'רטר בעלות נמוכה וזולה במחלקה יחידה על הזירה המתוכננת, כשהיא משיגה עלות נמוכה של קילומטר, רווחיות של גורם עומס גבוה. ומאתגרים נושאים מכהנים.

"המותג" שירות שמירת השמים ", הוא משך בעקביות את הביקוש העולה וגרם לצמיחה מתפרצת. מספר הנוסעים השנתי עלה בהדרגה-מ -611,400 בשנת 1980 ל -1,150,000 בשנת 1981 ו- 1,824,000 בשנת 1982.

נוסעים, שאינם מודעים למנשאים המעוצבים בביטול הרגולציה, שהמחירים הנמוכים שלהם יכלו להשיג רווחיות רק עם מטוסים משומשים, מקומות ישיבה בצפיפות גבוהה, ועובדים שאינם עובדים באיגודי עובדים, הביעו לא פעם ביקורת על המדיניות הלא-חושית של קפיטול אייר וסירוב לספק ארוחות וחדרי מלון במהלך עיכובים ופיצויים במהלך חיבורי החמצת חברות תעופה אחרות. אף על פי כן, מחיריה בשוק ניו-יורק-לוס אנג'לס נעים בין 149 דולר ללא הגבלה המבוססים על רכישה הלוך ושוב ועד 189 דולר לכיוון אחד, בעוד התעריפים הבלתי מוגבלים של הגדולים בשוק ריחפו לרמה של 450 דולר. כתוצאה מכך, גורמי העומס של קפיטול אייר עלו על 90 אחוזים.

פעילותה הקרקעית של JFK, שהייתה בתחילה בטרמינל דלתא-צפון מערב, הייתה ברובה ידנית, עם כרטיסי עלייה למטוס, מפות המושבים המיושנות של הקליפה וההדבקה-עם הבחירה עצמה עברו מדלפק הצ'ק-אין הראשי לאמצע הביניים. מרכז שירות הטרמינל ולבסוף לתגי היעד של שער היציאה-מזוודות, כרטיסים בכתב יד, מילוי משקל ומאזנים, וטעינת מטען ומטענים לא מכילים. עם זאת, מערכת ההזמנות הייתה ממוחשבת (גבריאל I), מוקד הטלפונים שלה היה ממוקם בגארדן סיטי, לונג איילנד, וחבילות אוויר ומלונות הוצעו באמצעות מחלקת Sky Sky Saver שלה.

שינוי משמעותי בתדמית הספק התרחש בשנת 1981 כאשר קפיטול אינטרנשיונל רכשה את שני DC-10-10 מכשירי הרחב הראשונים שלה, N904WA ו- N905WA, ממערב. הם הוגדרו ל -345 נוסעים במחלקה יחידה במערך של שתיים-חמש-שתיים קדימה ושלוש-ארבע-שלוש באמצע ואחורי, הם נפרסו בטרנס-יבשת ובאיים הקריביים, והציעו בידור קרב אור-קולי.

רכישות DC-10 שלאחר מכן, עם מקומות ישיבה ל -360, הציעו תצורה אחידה של עשרה שידוכים לאורך כל הדרך.

1982 סימנו מספר שיפורים: שינוי שם ל"קפיטול אייר "הפשוט יותר, רילוקיישן לטרמינל הבריטי איירווייס ב- JFK, לוח זמנים מורחב של מערכת עם חיבורי טיסה של חברות תעופה אחרות ושדרוג למערכת ההזמנות הממוחשבות של קאני בוי בראניף עם הרחבה אוטומטית פונקציות.

שני סוגים אחרים של כלי טיס שברו את מונופול דגלאס/מקדונל-דאגלס DC-8-61, DC-8-63 ו- DC-10-10-יחידת בואינג 727-200 אחת רשומה N590CA ואיירבוס A300B4-103 יחיד, 315 נוסעים. רשום D-AHLZ.

קפיטול אייר פרסמה את עצמה כ"קפיטול אייר, המחיר הנמוך ביותר ", על פי לוח הזמנים של המערכת מה -1 בדצמבר 1982 – 15 במרץ 1983. "משרת את הציבור במשך 36 שנים", הדגיש.

היא הסבירה את "רעיונות הקפיטו" שלה כדלקמן: "השירות הטוב ביותר האפשרי במחירים הנמוכים ביותר האפשרי-צי מטוסי סילון DC-8 ומרחב רחב מסוג DC-10; ארוחות, חטיפים ומשקאות חינם; שירות בר מלא; סרטים וסטריאו בסך הכל DC-10 וכמה טיסות DC-8 (במיוחד לציריך כדי להתחרות עם Swissair); קניות פטורות ממכס בטיסות בינלאומיות; מסופי שדות תעופה מודרניים ושירות מטען יעיל. "

היא ראתה את טווח ההגעה שלה כ"שמי הכוכבים של קפיטול אייר. ", וקבע כי" כעת ישנן 13 ערי קפיטול בעולם-עם עוד עתידות: "אגואדילה, בוסטון, בריסל, שיקגו, פרנקפורט, לוס אנג'לס, מיאמי , ניו יורק, פילדלפיה, פוארטו פלאטה, סן פרנסיסקו, סן חואן וציריך. "החשוב מכל", ציין, "שירות הכוכבים של קפיטול כולל מחירים שמימיים בכל מקום שאנו הולכים אליו."

היא הציעה טיסות ישירות מדי יום מ- JFK לשיקגו, לוס אנג'לס וסן פרנסיסקו בארה"ב, עם שתי תדרים הלוך ושוב ללוס אנג'לס (טיסות CL 211 ו- CL 209) וחניה אחת באמצעות שיקגו (טיסה CL 219); אגואדילה וסן חואן, פורטו ריקו ופוארטו פלאטה, הרפובליקה הדומיניקנית, באיים הקריביים, כאשר המגזרים היוצאים מסן חואן פועלים כטיסה CL 215 ו- CL 217); ובריסל, פרנקפורט וציריך באירופה. קטעים אחרים שעוקפים את JFK כללו שיקגו-מיאמי-סן חואן, שיקגו-לוס אנג'לס, שיקגו-סן פרנסיסקו ובוסטון-פילדלפיה-סן חואן.

היא הסבירה את תעריפי המחיר שלה כך: "אנחנו אלה שהתחלנו הכל. הקפיטול מקורו ברעיון של טיסות במחיר אחד, בעלות נמוכה, ללא הגבלה. ללא רכישה מוקדמת, ללא שהייה מינימלית, ללא טרחה. ואנו מסרבים להיות נמכר עבור שירות מסוג זה.

"לכן, אנו עוקבים אחר התחרות כדי לוודא שתעריפינו תמיד יהיו הנמוכים ביותר. ואנו שומרים על תעריפים נמוכים מבלי לצמצם את השירות שלנו בכוכבים-מהסוג שתמיד מצפים לחברות התעופה היקרות יותר.

"כמה נמוכות התעריפים של קפיטול?" זה שאל. "התעריפים הבלתי מוגבלים היומיומיים שלנו חוסכים לך לעתים קרובות עד 50% בהשוואה למחלקת תיירים בחברות תעופה אחרות. זה נכון שאמרנו כלכלה, לא מחלקה ראשונה. אין פלא שקפיטול היא הרכישה הטובה ביותר בשמיים לאן שאנחנו טסים! בוא לקחת אותנו. זה."

האתגר המוצלח של עלות נמוכה ושירות מלא של קפיטול לחברות התעופה הגדולות, כמו אמריקן, TWA ויונייטד בארה"ב, כמו גם ללופטהנזה, סבנה ושווייצראייר מעבר לאוקיינוס ​​האטלנטי, היה קצר מכיוון שהורידו זמנית את משלהם תעריפים כדי לשמור או להחזיר נתח שוק, מה שמאלץ אותו לשרת מסלולי נישה נטולי תחרות, כמו אלה לאגואדילה ופוארטו פלאטה. אך בסופו של דבר נעשו הכניסות לשווקים אלה על ידי המפעילים המבוססים.

ג'ורג 'באצ'לור, הבעלים האחרון של קפיטול אייר, העביר בהדרגה נכסים לחברת ארו, אייר אייר, שבעצמה עברה משכר שירות לשירות סדיר ואשר גם הייתה בשליטתו הכלכלית, והותירה את עובדי קפיטול אייר ללא תלושי שכר למשך מספר שבועות.

לבסוף, כעת היא מפורקת ומצויה בחובות, היא נאלצה להגיש בקשה להגנה על פשיטת רגל בפרק 11, וב -23 בנובמבר 1984 הפסיקה את פעילותה, וסיימה קריירה בת 38 שנים בתור צ'רטר ונושאת נוסעים.

מקורות מאמר

לוח הזמנים של מערכת האוויר של קפיטול, 1 בדצמבר 1982 – 15 במרץ 1983.

הרדי, MJ "קבוצת הכוכבים של לוהיד". ניו יורק: חברת הוצאת ארקו בע"מ, 1973.

וודינגטון, טרי. "דאגלס DC-8". מיאמי: העיתונות העולמית העולמית, 1996.


Source by Robert Waldvogel

About admin

Check Also

The History of the Grumman Corporation: The Early Years

Origins and Biplanes: Synonymous with Long Island, the Grumman Corporation was one of the world's …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ads

Recent Comments

אין תגובות להציג.