היסטוריה קצרה של מטוסי תעופה

תעופה הייתה אמצעי התחבורה החשוב ביותר בתקופה המודרנית הזו. היא משחקת חלק חשוב בכלכלה – היא יוצרת מקומות עבודה, היא מאפשרת לעסקים להתפשט למדינות אחרות, והיא מסייעת לענפים אחרים כגון תעשיית התיירות לצמוח. בנוסף, תעופה מפגישה בין אנשים ברחבי העולם ויוצרת קשרים הדוקים יותר בין תרבויות ומדינות.

זו המצאה מועילה לכל העולם. אך עד כמה שזה נראה לא סביר, רק לפני כמאתיים שנה, אנשים חשבו שמטוסי תעופה בלתי אפשריים להשיג על ידי האנושות. האחים רייט הוכיחו שהם טועים.

ב -17 בדצמבר 1903 עשו וילבר ואורוויל רייט את הבלתי אפשרי. האחים רייט, שהשתרעו על 852 רגל למשך 59 שניות, ביצעו את הטיסה המוצלחת הראשונה בהיסטוריה האנושית. פריצת דרך זו זכתה לתשומת ליבם של ממשלות וחובבי רכב ברחבי העולם.

במהלך העשור הקרוב הטכנולוגיה של מטוסי תעופה המשיכה לצמוח בקצב מהיר. במהלך תקופה זו, מהנדסים החליפו מנועים ישנים במנועים טובים יותר. הטייסים שאפו להגיע לגבהים גדולים יותר, וניצחו את השיאים הטובים ביותר בתעופה מכיוון שהם השיגו מהירות מהירה יותר, גבהים גבוהים יותר וטיסות ארוכות יותר. מבחינתם, השמיים הם באמת הגבול.

מטוסים במלחמת העולם הראשונה

עם תחילת מלחמת העולם הראשונה הוכרו כלי טיס כציוד צבאי. הדבר עורר את עליית הביקוש למטוסים. עם זאת, הפיתוח המשמעותי ביותר של מטוסים היה בתקופה זו כאשר שודרגו המנועים. המטוס יכול אז להמריא במהירות של 130 קמ"ש, ולהכפיל את מהירות המטוסים שלפני המלחמה.

בשנת 1914 נבדק המטוס בפעם הראשונה בקרב. במוחם של רבים, מטוסי תעופה מתכוונים לפצצות, קרבות אוויר ומעקב. יתר על כן, כאשר המלחמה הסתיימה, עודף המטוסים היה כה עצום עד שחברות בניין נסגרו והביקוש למטוסים אלה ירד לאפס.

מטוסים שימשו עוד יותר בפעולות צבאיות. למעשה, אלה הפכו לכלי העיקרי במלחמת העולם השנייה, שהולידה את המונח "מטוסי קרב". בשנת 1937 הצליחו הגרמנים לייצר ולבדוק את מטוס הסילון הראשון בהיסטוריה. מכיוון שהוא לא הצליח כפי שהגרמנים חשבו תחילה, נדרשו להם עוד חמש שנים לייצר מטוס בעל ביצועים הגונים – שהיה מאוחר מדי לשנות את התוצאה של מלחמת העולם השנייה.

הולדת חברות תעופה מסחריות

זה היה בשנת 1976 כאשר חברת התעופה המסחרית הוצגה על ידי צרפת ובריטניה הגדולה. המטוס המסחרי הראשון נשא יותר ממאה נוסעים עם כמעט פי שניים ממהירות הקול. זה עשה את משך ה -3.5 שעות של טיסת לונדון לניו יורק, שהיא קצרה במידה ניכרת. עם זאת, העלות הייתה יקרה מדי מכפי שהטיסות אז היו לעשירים ולזכאים בלבד.

בשנים 1996-1998 שיתפו חברות תעופה וחלל רוסיות ואמריקאיות שיתוף פעולה עם מינהל האווירונאוטיקה והחלל הלאומי (נאס"א) בתוכנית מחקר שמטרתה לפתח מטוס על-קולי מדור שני.

כיום, טיסות מטוסי תעופה זולות כבר, וניתן להשתמש בהן לנסיעות פנאי או לעסקים. מטוסים נמצאים בכל מקום, ואנשים לוקחים אותם כמובנים מאליהם כעת. עם זאת, חשוב לזכור כי ההמצאה הגדולה הזו הובאה באומץ של קדומים לא מזמן להתריס על האמונות המסורתיות של אנשים באותה תקופה.


Source by Terence Zweni

About admin

Check Also

The Aviation History of Port Washington, Long Island

1. Amphibious Aircraft Development: Water, not land, drew aviation to Port Washington, Long Island. Like …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments

אין תגובות להציג.