השמיים הלא כל כך ידידותיים

החשש לעלות על מטוס כיום מבוסס היטב. כמעט כל אחד משייך את הפחד מטיסה עם תחושה מכוונת שהמטוס אכן יתרסק. יכול להיות שיש להם נקודה תקפה; כי עכשיו, רוב חברות התעופה המסחריות חיסלו שני מנועים במטוסים שלהם. זאת, לשם קיצוץ בעלויות הדלק, סיכנה את בטיחות הנוסעים. דוגמה מצוינת התרחשה בינואר 2009 כאשר מטוס מסחרי עם שני מנועים בלבד כבה במהלך העלייה מה שאילץ את המטוס לבצע נחיתה מופלאה בנהר ההדסון. אילו היו מותקנים ארבעה מנועים רמת הדציבלים הייתה רועשת מספיק כדי להפחיד ציפורים ושאר עבירות רחוקות יותר, כך שמה שגרם לכשל במנועים האלה לא היה קורה. רק בזכות המיומנות והידע של הטייס והצוות פורסמה טרגדיה.

זוהי רק דוגמה מצוינת לאופן שבו תעשיית התעופה המסחרית הוזילה עלויות במקום ביטחון הציבור. כיום, עם הדרישה ההולכת וגוברת לשמור על שולי הרווח יציבים, והאיום המתמשך בטרור, חברות התעופה המסחריות והממשלה הנהיגו פרוטוקולים, נהלים, כללים, תקנות ומנדטים שהציבור הרחב מרגיש כיום מאוד מפחיד ומרתיע כשזה מגיע הזמן להזמין, לעלות ולנסוע באוויר. כמו כן, הוספת לדילמה זו שעמה מתמודדת תעשיית התעופה היא מספרם ההולך וגדל של אנשים הסובלים מהשמנת יתר עד כדי כך שמושבי הנוסעים של המטוסים בגודל רגיל קטנים מכדי להכיל אותם נוסעים. הסיבה לכך היא שחברות תעופה שיפצו ללא הרף מטוסים מסחריים שיכללו יותר מושבי נוסעים. תכסיס נוסף להגדלת ההכנסות ובמקביל להפחתת בטיחות ונוחות הנוסעים. רק לאחרונה כמה קווי אוויר החלו כבר מזמן בשל החלפתם של המטוסים המיושנים שלהם. רוב חברות התעופה ממשיכות להשתמש במטוסים בני יותר מ -20 שנה. זה חייב להיות דאגה בטיחותית גדולה.

חלפו הימים שבהם חברות התעופה התייחסו לכל הנוסעים שלה כאל אורחים על אניה יוקרתית; היכן שהאירועים והשירות של הצוות היו למופת. רבות מהאביזרים כמו אוכל ומשקאות כלולים, כמו גם המטען שלך במחיר רכישת הכרטיס שלך. מה שהתרחש ב -30 השנים האחרונות הוא חיסול מוחלט של סוגי השירות שהפכו את הטיסה לכזו הנאה. הוחלף בשירות עצמות חשופות שניתן היה לצפות בנסיעה במכונית רכבת תחתית הומה אדם בשעות העומס. כמה חברות תעופה מתקדמות עוד יותר ומפוגגות כל תקווה שנסיעות אוויריות יחזירו שוב את התענוג בשירות הנוסעים. כעת הם מיישמים מקומות ישיבה אנכיים {טרמינולוגיה חדשה} שבהם הנוסעים מזמינים כעת כרטיסי טיסה כחדר עמידה בלבד. המשמעות היא שחברות תעופה מסוימות מעמידות כעת את הרווח לגבהים גדולים עוד יותר לפני הבטיחות והרווחה של הנוסעים. תארו לעצמכם מכונית רכבת תחתית כל כך צפופה של אנשים צמודים כמו סרדינים בפחית. עצם המחשבה על טיול בדרך זו היא בלתי הפיכה. עצוב לומר שזו מציאות המוצעת בכמה חברות תעופה מסחריות כיום.

בכל עת שתעשייה שמה בוטה את הרווח הכספי לפני הבטיחות, התעשייה כרוכה בהפסד כספי גדול יותר וכבוד הציבור הרחב. האם BP ואסון הנפט במפרץ נשמעים מוכרים? מה שתעשיית התעופה המסחרית עשתה בשוגג על ידי כל העמלות הנוספות האלה, המשך השימוש במטוסים מיושנים, היעדר אמצעים ועליית הכרטיסים המתמשכת גורמת לתעשיית התעופה המסחרית לא להיות מסוגלת לתרום רבות להתרחבות הכלכלית החשובה כל כך להתאוששות הכלכלית של ארצות הברית.

בהבנת פחד הטיסה בעולם של היום צריך להבין זאת עם האיום המתמיד של טרור [a real eminent threat to any one who travels regardless of the particular mode of transport] החוקים, הנהלים והתקנות החדשים החדשים קיימים כדי לסייע לנו להפוך לבטוחים יותר. הם גם עוזרים להרתיע את אותם אנשים שנוטים לגרום להרס ופגיעה בציבור. עדיין רבים רואים בפרוטוקולים החדשים הללו פולשניים ופוגעים בחירויות החברתיות שלנו. פרשנות עצובה מאוד על העולם בו אנו חיים כיום.

מה שתעשיית התעופה המסחרית צריכה לעשות היא לייעל את כל התקנות החדשות האלה בעת העלייה למטוס ולהחזיר את הגישה של החזרת הנוחות והבטיחות לנוסעים לפני הרווח. האמרה הישנה בעסקים "תן לציבור את מה שהוא רוצה במחיר שהוא יכול להרשות לעצמו, עסק חוזר סמוך ובטוח". אותה פילוסופיה צריכה לחול על תעשיית התעופה המסחרית. אפילו עם אמצעי האבטחה הקיימים כעת הפחד מטיסות עשוי להפחת ויותר אנשים יחוו תחושה מחודשת של הנאה ובטיחות בעת נסיעה באוויר.


Source by Dr. Tim G Williams

About admin

Check Also

כיצד להוזיל את הוצאות הנסיעה

עובדה ידועה שכולנו אוהבים לטייל, אבל במאמר הקודם שכתבתי הזכרתי את הכישלון הגדול ביותר שלנו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ads

Recent Comments

אין תגובות להציג.