ונציה, איטליה – קמפו דיי מורי

בצפון הרחוק של קאנרג'יו יושבת כיכר מוארכת עם בית ידוע, פאלאצו מסטלי. במאה ה -12 היא הייתה שייכת לשלושה אחים סוחרים – רוביה, סנדי ואלפני מסטלי – שהגיעו ממוריה (הפלופונס). סוחרי המשי מימי הביניים הפכו את הארמון המשפחתי הזה לביתם. הוא סבור כי בבוא הזמן הקמפו מול ביתם קיבל את כינוי האחים "מורי".

תיאוריה נוספת מאחורי השם מצביעה על כך ש- Fondaco degli Arabi (מחסן סוחרים ערבים) התבסס על קצה הקמפו הזה והוונציאנים בלבלו בין שני הגזעים. לא משנה מה הסיפור הנכון, התהילה (או השמצה) המתמשכת של קמפו דיי מורי צמחה בשנים הבאות משלושת הפסלים של המורים בסגנון ערבי, שנאמרו לייצג את האחים, על הקיר המזרחי של ביתם. אחד מאלה – זה שאליו נוספה אף מתכת תחליפי חלוד, ולא מכוער למדי, במאה ה -19 – מוכר בחיבה מזה מאות שנים בשם החתימה אנטוניו רוביה. לרגליו הוונציאנים הפגועים היו משאירים גינויים אנונימיים כתובים זה לזה לקריאת כולם, ונותנים לפסל תפקיד דומה במקצת לתפקיד של פאלקינו ברומא.

מעבר לפינה, על פונדמנטה דיי מורי, הבית בו התגורר הצייר המפורסם טינטורטו (מספר 3399) בין השנים 1574-1594 מסומן בפסל נוסף עם טורבן, בעוד גשר מצפון לקמפו מוביל על פני ריו מדונה דל אורטו עד Chiesa Madonna dell'Orto, אחת הכנסיות הגותיות המשובחות בוונציה.


Source by Harry Preston

About admin

Check Also

5 דברים שעליכם לעשות בנאפולי, איטליה

נאפולי היא ביתם של כל הדברים הטובים – פיצה, ג'לטו, אמני מנדולינה ואתרים היסטוריים מדהימים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ads

Recent Comments

אין תגובות להציג.