חומצה גשם וקורוזיה של מטוסים

כולנו שמענו על גשם חומצי. הוא מתרחש כאשר הזיהום מתערבב עם זרימות אוויר רגילות ואז מתרחשת משקעים רגילים. תערובת זו יכולה לגרום לשילוב מולקולות מים עם התרכובות שבתוך הזיהום. התוצאה גורמת לבעיות רבות לאנושות; למשל שחיקת סטטוס, צבע דהוי במכוניות וחומציות גבוהה בנחלים, אגמים ואולי אפילו אספקת מי שתייה.

דבר אחד שאולי לא שקלת הוא מה גשם חומצי יכול לעשות למטוסים. קורוזיה במטוסים עלולה לגרום לבעיות מבניות ולהגדיל את הסיכוי לעייפות מתכת ולכשל בסופו של דבר. כישלון מבני בכלי טיס שמעליהם אינו מהווה צחוק. זה לא שאתה יכול פשוט להחנות את המטוס, לצאת ולקרוא ל- AAA. יש הרבה דוגמאות בדיווחים של NTSB על כשל מבני שגרם להתרסקות מטוסים.

נושא הגשם החומצי הוא נושא רציני אחד, שהרבה אנשים אפילו לא חושבים עליו. יש האומרים שזה הולך ומחמיר מדי שנה למרות שהסטטיסטיקה מראה כי למעשה הדברים השתפרו בהדרגה מאז 1975. עם זאת אי אפשר להיות זהיר מדי בכל הנוגע לגשם חומצי בקורוזיה של מטוסים. אחד הדברים החכמים ביותר שבבעלים של מטוסים או חברת תעופה יכולים לעשות לאחר שהמטוסים שלהם הונפו על ידי גשם חומצי הוא לתת להם אמבט יסודי ולשטוף במים מתוקים או להתקשר לחבר'י שטיפת המטוסים הקרובים אליכם. שקול זאת בשנת 2006.


Source by Lance Winslow

About admin

Check Also

The History of the Grumman Corporation: The Early Years

Origins and Biplanes: Synonymous with Long Island, the Grumman Corporation was one of the world's …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ads

Recent Comments

אין תגובות להציג.