טיולים מול טרקים – ההבדלים

נראה כי המונחים משמשים לסירוגין באתרים רבים ובספרי טיולים. זה הופך להיות מבלבל עוד יותר כאשר חברות מסוימות מוכרות את המגפיים שלהן כ'מגפי טרקים 'ואז ממשיכות לציין שניתן להשתמש בהן בטיולים ארוכים. ומתי הליכה היא טרק ומתי זה טיול? זה הופך להיות מבלבל עוד יותר כאשר המילה טרקים משמש להתייחס לעלייה של הר, כמו פסגת האי או פסגת מרה בנפאל, שניהם מעל 6000 מ 'ושניהם דורשים שימוש בציוד טיפוס טכני. איך אפשר לקרוא להם 'פסגות טרקים?'

המונח 'טיולים' משמש לעתים קרובות להתייחסות לטיולי יום בסביבה טבעית, בשבילים המסומנים בבירור. הוא מתבצע עבור פנאי, בילוי ומטרת פעילות גופנית. חבילת יום קטנה משמשת לנשיאת מים, צמר קל וחטיפים. במקומות כמו קנדה וניו זילנד, המונח משמש לעתים קרובות לסירוגין מְטַפֵּס, הליכה בגבעה אוֹ רמפות.

"טרקים", לעומת זאת, נחשב למאמץ יותר, משתרע על פני מרחקים גדולים יותר בשטחים שונים, ומחייב קמפינג במשך הלילה ונשיאת חבילות כבדות עם אוכל, שקי שינה וציוד. המונח נגזר למעשה מהיצירה האפריקאנית, מַסָעשמקורו במילה ההולנדית, מַסָע, בהתייחסו למסע ארוך ומפרך למרחקים עצומים ולעתים קרובות, ללא שטח. זה קשור לעתים קרובות בהגירה של אנשים על פני שטח מאזור אחד למשנהו.

האם זה אומר אם כן אם טיול יום קשה, על אדמה מחוספסת ודרך יער עבות ללא שבילים, זהו טרק? באוסטרליה היו קוראים לזה שיח, ובמקומות אחרים הם קוראים לזה הַטבָּעָה. כשאתה מבקר בגורילה ההר ברואנדה או באוגנדה, זהו טיול של יום אחד, אך דרך יער צפוף, על פני שטח מאוד לא אחיד וקשה. אין פלא שיש כל כך הרבה בלבול.

אבל אל לנו לסיים את הבלבול שם. כל מי שניסה לקחת ביטוח נסיעות לכיסוי טיול ה'טרקים 'או ה'טיולים' שלו, גילה כי פעילויות אלה מופיעות לרוב כ'עיסוקים מסוכנים '. למעשה, חברות ביטוח מסוימות אפילו מבטלות מונחים כמו טיולים וטיפוס הרים ביחד כיוון שניתן להשתמש בהן לסירוגין או שהן שם נרדף. ישנן חברות אחרות שמסווגות כל טיול בגובה של 2000 מ 'כטיפוס הרים. סליחה סקוטלנד, אבל זה אומר שהפסגה המפורסמת שלך, בן נוויס (1352 מ '), היא לא הר אחרי הכל אלא פשוט פסגת טרקים?

אולי הדרך הטובה ביותר להסתכל על זה היא שמסע בדרך כלל מסתיים במשך מספר ימים המורכב מטיולים רגליים, הליכה על גבעות, טרמפים ושיחים.

בסופו של יום, האם זה באמת משנה? הכל עניין של סמנטיקה ופרשנות. הדבר החשוב ביותר הוא שאתה נהנה מזה.


Source by Debra Bouwer

About admin

Check Also

מסלול הטיול בנאוקלופט נמיביה – 8 ימים בשממה מופלאה

תארו לעצמכם מקום כה מרוחק, עד שלא תראו בן אדם אחר במשך ימים. תארו לעצמכם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ads

Recent Comments

אין תגובות להציג.