טכנולוגיית מנועי מטוסים

מנועי סילון מזיזים את המטוס קדימה בכוח גדול המופק בדחיפה אדירה וגורם למטוס לעוף מהר מאוד. כל מנועי הסילון הנקראים גם טורבינות גז עובדים על אותה תיאוריה. ההגדרה הרחבה של מנועי סילון כוללת טורבוג'טים, טורבונים, רקטות, מסגרות וסילוני דופק. בדרך כלל, המונח מנוע סילון מתייחס למנוע סילון בעירה פנימית. מטוסי סילון תת -קוליים מודרניים משתמשים במנועי טורבופון עוקפים גבוהים. מנועים אלה מספקים מהירות גבוהה ויעילות דלק גבוהה יותר.

למנועי סילון יש מכוניות מונעות ומכונית מונעת טורבופן המחזיקה כיום בשיא המהירות היבשתית. עיצובים של מנועי סילון מותאמים לעתים קרובות ליישומים שאינם מטוסים, כמו טורבינות גז תעשייתיות ותחנות כוח ימיות. אלה משמשים גם בייצור חשמל, להפעלת מים, גז טבעי, משאבות נפט וכו '. הדבר מספק גם הנעה לאוניות ולקטרים. טורבינות גז תעשייתיות יכולות לייצר עד חמישים אלף כוחות סוס. רוב המנועים נגזרים מטורבונים צבאיים ישנים יותר.

בטכנולוגיית מנועי המטוסים, למטוס מודרני יש מספר מכשירים חשמליים לשמירה על המטוס במסלול ובגובה הנכון. גם למטוסים המודרניים עם תאומים וארבעה מנועים יש שתי מערכות מכשירי מדידה. יתר על כן, יש להם גם גאדג'ט חשמלי מודרני. ציוד חשמלי מודרני ממלא תפקיד משמעותי מאוד במטוסים. מעגל איתור הכשלים המובנה מתמקד במיוחד במכשירי טיסה מהרגע שהמטוס מופעל ועד לרגע כיבוי החשמל. ציוד הניטור מקבל הזנות נתונים ממכשירים אחרים במטוס, למשל גישה המגרש, מצפן, שיפוע גלישה, מד גובה רדיו וכו '.

לכל מטוס מודרני יש מכשירים קטנים הנקראים חיישנים והם ממוקמים אסטרטגית במיקומים שונים בתוך גוף המטוס ומחוצה לו. חיישנים אלה מקושרים ליחידות ניטור בתא הטייס. מטוסים בעלי גוף רחב ומודרני מציגים נתוני מנוע ומטוסים בתא הטייס. אותם נתונים מועברים גם לשרתים מבוססי קרקע שבהם הם מנותחים על ידי מהנדסי שרת. יתר על כן, מהנדס שירות התראה יכול לזהות בקלות בעיות טכניות ולעצור אותן מלהיות מורכבות יותר.

למטוסים קטנים יותר אין תכונת ניטור מרחוק, אך עם מד לחץ דק בלבד, טייס התראה יכול לזהות את תחילת המכשולים הטכניים.

אז בפעם הבאה שאתה טס, זכור כי מנוע המטוסים נמצא במעקב מתמיד. הודות לטכנולוגיית מנועי המטוסים, טיסה הפכה להיות אמצעי תחבורה בטוח יותר מכפי שהיה בעבר.


Source by Samik Hazra

About admin

Check Also

The History of the Grumman Corporation: The Early Years

Origins and Biplanes: Synonymous with Long Island, the Grumman Corporation was one of the world's …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ads

Recent Comments

אין תגובות להציג.