כמה עובדות מהירות על ליון – עיר יפה בצרפת

ליון היא עיר במזרח צרפת המרכזית. הוא ממוקם באזור רון-אלפים השוכנים בין פריז למרסיי. תושבי העיר (תושבי העיר) נקראים Lyonnais (יחיד ורבים).

ליון התפתחה למרכז עסקים מרכזי כבירת גסטרונומיה צרפתית נחשבת. לעיר יש התפתחות משמעותית בקולנוע בשל אוגוסט ולואי לומייר. קבוצת הכדורגל של ליון היא אולימפיק ליונה שהשתתפה באליפות אירופה בכדורגל. זה הביא תהילה וביססה את ליון על מפת אירופה. עיר זו היא בירת אזור רון-אלפ. יש לו ציוני דרך היסטוריים וארכיטקטוניים שונים המוכרים כאתרי מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.

היא נודעה היסטורית כבירת המשי בעולם וכיום היא ידועה כבירת העולם הקולינרית. המטה הבינלאומי של אינטרפול, חדשות האירו והסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן נמצאים כאן. ליון היא גם עיר ציר עבור מועצת אירופה והתוכנית של הערים בין -תרבותיות של הנציבות האירופית.

כַּלְכָּלָה:

ליון היא העיר השנייה בגודלה בצרפת אחרי פריז. אזור זה יחד עם רון-אלפ הוא אחת הכלכלות החשובות באירופה וניתן להשוות אותו לכלכלות בומביי (על פי אוניברסיטה מובילה) בשל נוכחותו הבינלאומית. העיר הזו פועלת כעת לפיתוחה למקום טוב יותר למטרות עסקיות.

תעשיית התיירות תורמת חלק גדול מהתמ"ג של ליון. על פי ביקורות המבקרים, מלונות ליון מדורגים במקום הראשון בצרפת כולה. הפסטיבל המרכזי של העיר הזו הוא Fête des lumières, הידוע גם בשם חג האורות והוא פופולרי מאוד בקרב תיירים.

תַחְבּוּרָה:

טיסה –

בעיר יש נמל תעופה המשרת טיסות בינלאומיות וארציות כאחד. הוא ממוקם 20 ק"מ מזרחית לליון וידוע כשדה התעופה הבינלאומי סנט אקסופרי. נמל התעופה מחובר גם באמצעות רשת TGV משלו.

כביש –

בעיר יש רשת צפופה מאוד של כבישים והיא גם נקודת המרכז של רבים מהכבישים המהירים. כבישים מהירים אלה כוללים את A6 לפריז, A7 למרסיי, A42 לג'נב ו- A43 לגרנובל.

נסיעות ברכבת –

עיר זו מחוברת לצפון ולדרום בעזרת רשת TGV. ליון הייתה מחוברת לפריז ב- 1981 על ידי ה- TGV. בעיר יש שתי תחנות רכבת מרכזיות הידועות בשם Lyon Part Dieu ו- Lyon Perrache אשר נבנו עבור שירותי הרכבת האזוריים.


Source by Max Ashton

About admin

Check Also

5 דברים שעליכם לעשות בנאפולי, איטליה

נאפולי היא ביתם של כל הדברים הטובים – פיצה, ג'לטו, אמני מנדולינה ואתרים היסטוריים מדהימים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ads

Recent Comments

אין תגובות להציג.