למתוח את הדרך לנסיעות בטוחות ונוחות יותר

ככל שהקיץ יתפתח רבים מאיתנו יטענו את משפחותינו במכונית או יעלו על מטוס כדי להגיע ליעדים מהנים. למרות שהסיבות לנסיעות לחופשה נעימות, לעתים קרובות הנסיעה לאזור בילוי פירושה ישיבה בתנועה צפופה לאורך זמן. אתה מגיע מוכן להירגע, רק כדי לגלות שאתה חווה נוקשות, כאבי שרירים ועייפות.

סימפטומים ממעצבנים עד רציניים

לעיתים קרובות המתחים הראשוניים של נסיעה מובילים לכאבים אמיתיים והתכווצויות שרירים. אף על פי שהיא פחות שכיחה, התוצאה יכולה להיות אפילו חמורה בצורה של קרישי דם או פקקת ורידים עמוקים (DVT), המכונה לפעמים "פקקת מטיילים". מחקר שנערך בניו זילנד משנת 2003 הצביע על כך שלאנשים שאינם ניידים, כמו גם לאלה שטסים 4 שעות או יותר יש סיכון גבוה פי 3 לפתח קרישי גפיים לעומת אלה שאינם נוסעים. DVT מתרחש כאשר נוצר קריש דם בתוך אחד הוורידים העמוקים, לרוב ברגל. התפתחות קרישי דם מביאה לעיתים לאשפוז ואף יכולה להיות קטלנית. אם קריש דם מתנתק (כ"תסחיף "), נוסע כלפי מעלה לריאות ונשאר ללא טיפול, אז הסיכון לפציעה או אובדן חיים גדל.

מחקר אחר מאוניברסיטת ליידן בהולנד מצא כי אחד מכל 4,500 נוסעים מפתח DVT תוך 8 שבועות מהטיול. הסיכון ל- DVT עולה עם משכים ותדירות ארוכה יותר של טיסות, השמנת יתר, נטייה גנטית לקרישי דם, ובמקבלים טיפול הורמונלי או נטילת גלולות למניעת הריון.

למרבה המזל, מתיחות ותרגילים פשוטים שאתה יכול לעשות בזמן נסיעה מסייעים לקזז את ההשלכות הפיזיות של חוסר פעילות. אם תוכניות החופשה שלך כוללות נסיעות אוויריות, להלן מספר דרכים להישאר נוח יותר – ובריא יותר – במהלך הטיסה ולאחריה. כאשר הפעמון מצלצל לאחר ההמראה ו"אתה מוזמן לנוע בתא הנוסעים "נשמע על הרמקול, ראו בהודעה זו אור ירוק להסתובב ולמתוח. במהלך טיסות ארוכות יותר מומלץ לקום ולנוע כל 30 עד 45 דקות. אפילו הליכה לשירותים נותנת לך הזדמנויות חשובות לנוע במקום להישאר במצב קבוע.

שבעה מתיחות מפתח שיעזרו לך לנסוע טוב יותר באוויר

• הרם את כפות הרגליים אחת אחת ובצע תנועות סיבוביות עם כל קרסול, הקפד לזוז הן בכיוון השעון והן נגד כיוון השעון. אם אתה רוצה ליהנות, כוון את בהונותיך ליצירת אותיות, מילים ומשפטים, המקישים את שרירי הקרסול שלך!

• האריך את רגלך והנח רצועת מטען או חגורה מעל סוליית הנעל. תוך החזקת שני הקצוות, משוך את הרצועה לעברך והשאיר את הרגל מורחבת. פעולה זו מותחת את עצם הירך (הגיד מאחורי הברך והירך). חזור על הפעולה עם הרגל השנייה.

• אם אתם מוצאים את עצמכם עומדים בתור כדי להשתמש בשירותים, כופפו וגעו במסלול האצבעות קרוב ככל האפשר לאצבעות הרגליים – עוד מתיחה מצוינת לשרירי הגב.

• בזמן שהייה בשירותים הניחו את שתי הידיים על הקיר, והניחו רגל אחת לפני השנייה עד שהמרווח מאפשר. זינק קדימה. תנועה זו מהווה מתיחה יעילה לשוקיים שלך. (כמתיחת עגל חלופית: הניחו את כף הרגל על ​​הקיר, שמרו על העקב על הקרקע והישענו קדימה).

• בעמידה במעבר על רגל אחת, כופפו את הברך הנגדית עד שתקרבו את העקב לישבן, ושמרו על עמידה זו למשך 15 שניות. הבטח את שיווי המשקל שלך על ידי אחיזה במושב או במידת האפשר בקיר. החלף רגליים וחזור על כך. זוהי מתיחה מצוינת לשרירי ירך וארבע ראשי.

• במושב שלך, שמור את הראש כנגד משענת הראש, סגור את הידיים יחד בצד אחד של הראש והטה את הראש הצידה והזיז את האוזן אל הכתף השנייה שלך. שמור על העמדה הזו. חזור על הפעולה, החל מהצד השני.

• גם במושב שלך: קח את יד ימין וגע בחלק האחורי השמאלי של הכתף. קח את יד שמאל שלך והנח אותה על המרפק הימני שלך ומשוך. החלף צד לאחר 15 שניות. נהדר עבור התלת ראשי שלך!

טיפים נוספים לטיולים

אם יש אחת כזו, הנח שמיכה או כרית מאחורי הגב העליון שלך לתוך עקומת הגב התחתון. תנוחה זו מאפשרת לראשך להישאר על משענת הראש של המושב ודוחף את כתפיך קדימה תוך קידום הקימורים הטבעיים של הצוואר והגב התחתון, מה שמקטין את הסבירות לכאבים ונוקשות. שתו הרבה מים, מכיוון שקל להתייבש בחלל סגור בגובה רב.

מתיחות במהלך טיסות ובנסיעה ברכב ארוך עוזרות להגדיל את האנרגיה, הגמישות וטווח התנועה. מתיחה גם מפחיתה את ההסתברות לכאבים, התכווצויות שרירים, הסיכון ל- DVT ועייפות. בעת נסיעה, השתמש במתיחות הפשוטות שתוארו זה עתה, הקפד לעבוד על שני צידי הגוף שלך. החזק כל מתיחה למשך 15 שניות וחזור על כל הסדרה כמה פעמים בשעה. אחרי הכל, הטיול שלכם רחוק יותר מהזמן – הוא כולל הגעה ליעד ולבית הבית בשלום!

אם אתה חווה נוקשות וכאבים בגב במשך יותר מיממה או יומיים לאחר טיול, טכניקות כירופרקטיקה, ואולי עיסוי טיפולי מרפא, עשויות לסייע להחזיר את השרירים הצפופים לתפקוד מלא ללא כאבים ולהכין אותך להרפתקה הבאה שלך. אם אתה סובל מכאבים עמוקים ברגליים או בעגל, פנה מיד לרופא המטפל.


Source by Dr. Chad Laurence

About admin

Check Also

כיצד להוזיל את הוצאות הנסיעה

עובדה ידועה שכולנו אוהבים לטייל, אבל במאמר הקודם שכתבתי הזכרתי את הכישלון הגדול ביותר שלנו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ads

Recent Comments

אין תגובות להציג.