ענף התעופה

אנו חיים בעידן שבו חיסכון בזמן הוא קריטי יותר מחיסכון בכסף. אולי זו הסיבה שתחבורה אווירית, שבעבר הייתה שמורה אך ורק לאמידים במיוחד או למקרי חירום, משמשת כעת את המתחרים שלה, כלומר תחבורה ברכבת ובכבישים. מספר הנוסעים שטסים גדל פי עשרות בעשורים האחרונים, והמספר עדיין עולה. לפני כמה עשורים, רק המדינות הבוגרות, המפותחות והעשירות כמו ארצות הברית, מדינות אירופה, יפן, סינגפור וכו 'היו אלה שהיו להן קישוריות אווירית עם ערים מקומיות ראשיות וגם יעדים בינלאומיים. אך כעת, מספר המדינות המחוברות זו לזו באוויר גדל באופן דרמטי, וזה לא נעצר בכך. קישוריות האוויר הפנימית גברה גם היא, המחברת בין ערים רבות במדינות רבות ושונות. לא רק המדינות המפותחות והעשירות, אלא גם מדינות מתפתחות כמו סין, הודו וברזיל וכו 'הרוויחו הרבה בגלל קישוריות האוויר הגוברת. לא רק שהקישוריות השתפרה, אלא גם חווית הטיול באוויר השתפרה. הבה נבחן את ההיבטים שהשתנו באופן משמעותי בעשורים האחרונים.

זמן נסיעה

הטיסה, שהייתה דרך התחבורה המהירה ביותר מאז הקמתה, הפכה מהירה עוד יותר עם הזמן. הטיסה מתת היבשת האוסטרלית ללונדון הייתה, ועדיין היא בין הטיסות הארוכות ביותר שידועים. בסוף שנות החמישים, הערים סידני ולונדון היו מחוברות על ידי חברת Qantas Airways באוסטרליה. הטיול אז היה מסע בן 4 ימים עם 55 שעות עצומות באוויר והטיסה נוגעת בקרקע בששה מקומות מלבד סידני ולונדון. חברת התעופה עדיין פועלת בין המדינות אך בצורה אחרת. נתיב הקנגורו החדש 2018, כפי שקורא לזה Qantas Airways, מחבר את פרת 'ללונדון מבלי לעצור או לגעת בשום מקום אחר. המסע כעת אורך רק 17 שעות באוויר, ומשתרע על פני 9000 קילומטרים באוויר בהמראה אחת.

זה אפילו לא הכי הרבה זמן באוויר או המרחק הארוך ביותר שנמשך בהמראה אחת. ככל שמטוסים התייעלו והתקדמו טכנולוגית יותר, התאפשרו טיסות עם זמן אוויר ארוך יותר ונסיעות. מיזם נוסף של חברת קטאר איירליינס בין אוקלנד לדוחה הוא כעת הטיסה הארוכה ביותר, המשתרעת על 9025 מיילים מדהימים בריצה אחת (או טיסה) שנמשכת 16 עד 18 שעות באוויר. תארו לעצמכם שהנוסעים נצמדים כל הזמן למושביהם!

ארוחה בטיסה

יש סיבה לכך שתקופת הטיסה המוקדמת כונתה "עידן הזהב" של טיסה. על המחיר ששילמו הנוסעים אז על הנסיעה פוצה האוכל והמשקאות שהוגשו במהלך ההפלגה. אבל לחברות התעופה היו בעיות משלהן להתמודד איתן. העלונים של ראשית שנות העשרים נאלצו להתמודד עם בעיות משקל כאשר היו מקרים בהם שקלו נוסעים לפני העלייה. אותו כלל חל על המזון, שהגביל את כמות המזון שנשא לשמיים. ככל שהמטוסים השתפרו והמסעות ארוכות יותר, האוכל הלך והיה חם יותר. אוכל היה יותר מאשר רק הישרדות חיונית. בטיסות של תחילת שנות השלושים היו מטבחים, שהצליחו לספק ארוחה חמה וחדר אוכל שבו היו הנוסעים מתכנסים וחוגגים באוויר. ואז, בשנות הארבעים הגיע עידן המזון הקפוא, שבזכותו הוגשו מגוון ארוחות בשמיים. ככל שהמטוס הלך וגדל, מספר הנוסעים שטסו גדל וכך גם מקומות אחסון ארוחות האוויר. אבל כעת, ההתאמה האישית הפכה להיות חשובה, בהשוואה להציע ארוחות אקזוטיות מאוחדות בכל קבוצת הנוסעים. חברות התעופה מאפשרות כיום לנוסעים להזמין מזון לבחירתם לפני העלייה למטוס, שיימסר ישירות למושביהם. לדוגמה, iFLEAT, הוא שירות מבוסס נייד המספק מזון שהוזמן על ידי הנוסע ממסעדה, היישר אל מושביהם. השירות קשור כעת לאייר ברלין ומתכנן להתקשר עם חברות תעופה נוספות בעתיד. למרות קייטרינג בטיסה הספקים ירגישו את ההשפעה של שירות זה, זהו מצב של win-win עבור הנוסע, מכיוון שאדם מקבל את האוכל שבחרת לאכול, כמו גם עבור חברות התעופה מכיוון שהם כנראה יכולים לשמר את לקוחותיהם בכך שהם מאפשרים להם לעשות מה שהם רוצים הם אוהבים.

בידור וקישוריות בטיסה

סקר שנערך לאחרונה בקרב נוסעי מטוסים הצהיר ש- Wi-Fi היה חשוב יותר מאשר מזון לנוסעים הנוסעים באוויר. זה מראה עד כמה אנשים מחוברים לאינטרנט. ואפילו חברות התעופה מנסות לשמור על לקוחות קיימים ולמשוך יותר לקוחות על ידי מתן בידור וקישוריות אליהם. חברות תעופה רבות כבר מציעות Wi-Fi לפחות בחלק מהטיסות שלהן, אך המטיילים חייבים לקנות את השירות. חברות תעופה מספקות גישה חופשית לאינטרנט רק למטיילים במחלקה ראשונה. שמות גדולים בתעשיית התעופה כמו אתיהאד, פינאייר, לופטהנזה וכו 'מספקים גישה לאינטרנט בכל הצי או בחלקו, אך במחיר גבוה לנוסע. בצד השני, יש מעטות אחרות כמו אמירויות, טורקיש איירליינס, הונג קונג איירליינס וכו 'המספקות גישה חופשית לאינטרנט אלחוטי לנוסעים שלה. יש הרבה מטיילים בחוץ שמתפללים שזה יקרה בכל חברות התעופה, וגם אני מקווה שזה יקרה בקרוב. מכיוון שמספר המטיילים צפוי להכפיל את עצמו עד שנת 2035, על פי חברת מחקר שוק יעשו שינויים רבים נוספים על ידי חברות התעופה כדי למשוך נוסעים חדשים ולשמור על הקיימים.


Source by Jagrati Mehndiratta

About admin

Check Also

The History of the Grumman Corporation: The Early Years

Origins and Biplanes: Synonymous with Long Island, the Grumman Corporation was one of the world's …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ads

Recent Comments

אין תגובות להציג.