קונסולידנטים של חברות התעופה ממלאים תפקיד מרכזי בצמיחת עסקים

בהיותה אחראית על מכירת אלפי כרטיסי טיסה, חברת התעופה מעדיפה לספק תעריפים בלעדיים לקונסולידורים. הם מקבלים את התעריפים מחברות תעופה בתעריפי משא ומתן בהתאם ליחסיהם ארוכי הטווח איתם. סוכנויות נסיעות מחפשות את קונסולידנטור של חברת התעופה בכדי להבטיח רווח מספק תוך מתן הנחות אטרקטיביות ללקוחותיהן. הגיוון בתחום הנסיעות הביא לתעבורה אווירית נוספת שגרמה לסוכנויות הנסיעות לדרבן את עסקי הנסיעות בצורה כזו או אחרת. סוכני הנסיעות מוצאים שמאגדי כרטיסי טיסה מקור עצום כדי להגדיל את הכנסותיהם. על ידי יצירת קשר עם מאגדי חברות התעופה, הם יכולים להרחיב את הזמנת הטיסות שלהם במידה רבה.

הבה ניקח תזוזה קדימה עם הבנה טובה יותר של מאגדי טיסות. הם מוכרים חלק ניכר מכרטיסי חברות התעופה על ידי רכישת תעריפים מוזלים מחברת התעופה. הם גם מעבירים את כרטיסי הטיסה למשא ומתן לסוכנויות הנסיעות, כך שסוכנויות אלה יוכלו להוסיף תוספים נדרשים תוך מתן הנחות אטרקטיביות ללקוחותיהם. התפיסה של סוכני הנסיעות כאן היא לשמור על התעריפים הפרטיים מתחת למחירים המתפרסמים ולהעביר ללקוחות שבסופו של דבר מקבלים תעריפים נמוכים יותר מאשר תעריפים שפורסמו. רכישת כרטיסי הטיסה בכמויות גדולות ממאגדי כרטיסי טיסה שכבר נקבעו בעמלותיהם עם חברות תעופה, הוכיחה ערך רב עבור רבים מספקי שירותי הנסיעות. העסק נעשה גמיש הן למאגדים והן לסוכנויות הנסיעות. תעריפי קונסולידאטורים גורמים לחברות ניהול הנסיעות האלה להקים את העסק על ידי קבלת עמלות של כ -45% על תעריפי טיסות בדרך כלל.

תעריפים שפורסמו ופרטיים

המחיר המתפרסם זהה לכל מי שאפשר להשיג אותו בקלות באמצעות אתרי האינטרנט של חברת התעופה. עם זאת, תעריפי הטיסות שטרם פורסמו, המכונים גם תעריפים פרטיים או תעריפי קונסולידאטור, מוצעים לסוכנויות נסיעות או לסוכני נסיעות במחיר נטו, שיכול להיות נמוך בכ-30-60% ממחירי טיסה רגילים. זה נתן לסוכני נסיעות להרוויח עמלות גדולות המאפשרות להם להציע הנחות נאותות ללקוחותיהם גם לאחר קביעת תעריפים הגונים. חלקם ממתינים לזמן בו הם יכולים לקבל את הירידה המקסימלית במחיר בשל הנחות עונתיות.

כולנו יודעים היטב על החשיבות של מנועי הזמנה מקוונים. אף על פי שפורטל נסיעות ללא באגים מהווה נקודת יתרון, ועדיין שיתוף פעולה עם מאגדי חברות התעופה הגדולות עבור תעריפים בינלאומיים יכול לעשות הבדל עצום לעסקי נסיעות. איתם, נותני שירותי נסיעות מקבלים גישה לתוכן של כרטיסי טיסה מוזלים במספר רב של GDS. כן, קודם לכן, הם עשויים להיות מוגבלים ל- GDS או שניים בודדים, אך חיבור עם קונסולידנטים מובילים של חברות תעופה מספק את העסקאות הטובות ביותר במספר GDS. TMC (ים) יכולים לצפות לעלייה אדירה בדיבידנדים שלהם על ידי חיסכון של עד 60% בתעריפי המחירים שפורסמו בעזרת מגבשי טיסות. על מנת לשמור על הגרף גבוה, קונסולידנטים של חברות תעופה אלה יוצרים קשרים טובים עם חברת התעופה על ידי הפצת תעריפים פרטיים לסוכנויות נסיעות שונות במכירת יותר ויותר כרטיסי טיסה. לפיכך, גופי נסיעות יכולים להזמין את התעריפים הנמוכים ביותר במספר מקורות GDS או שאינם GDS כדי להציג את העסקאות הטובות ביותר בפני לקוחות.

מביא את העסקאות הטובות ביותר לסוכני נסיעות

קונסולידאטורים של חברות התעופה מסוגלים לנהל משא ומתן על תעריפים עם חברות תעופה. סוכנויות נסיעות המזמינות תעריפים ללקוחות הדורשים מושבים במחלקות פרימיום יכולות להרוויח בריא לאחר רכישת אותו על תעריפי קונסולידאטור. מלבד זאת, סוכנויות נסיעות יכולות לרכוש כרטיסי טיסה שהוזמנו בדרך כלל בהתאם לתנועה אזורית תכופה. תוכן כרטיסי הטיסה המגוונים של קונסולידורים אלה מאפשר להם לחסוך סכום עצום במחירים בינלאומיים. עם זאת, חברות ניהול נסיעות יכולות להזמין את התעריפים הנכונים ללקוחות עם מבצעים אטרקטיביים יותר גם על חבילות נופש. שיתוף פעולה עם קונסולידנטים של חברות התעופה גורם לחברות נסיעות להרוויח אפילו יותר. מכיוון שהוא מאפשר להם לגשת לתכנים מרובים ב- GDS בכל פעם. זה עוזר להם להציג עסקאות נחמדות ללקוחותיהם תוך שהם מרוויחים מספיק לעצמם.


Source by Sanjay Patwal

About admin

Check Also

20 דברים שכדאי לעשות לפני טיול בינלאומי – SKYOSKY

1. צור עותקים של מסמכי הנסיעות שלך אנחנו לא מתכוונים לאבד את הדרכון בחגים, אבל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments

אין תגובות להציג.