שיפוץ חלון אקריליק במטוסים

שמשות מטוסים, מארזים וחלונות.

תיקונים ניתנים לניהול יותר כאשר מדובר בתיקונים של שמשות פלסטיק, מארזים וחלונות במטוסים ללא לחץ. עבור מטוסים בלחץ, החלף או תיקון חלונות פלסטיק בהתאם להמלצת היצרן. כאשר השמשות והחלונות הצדדיים של מטוסים אקריליים ניזוקו, בדרך כלל הם מוחלפים, אלא אם הנזק קל ותיקון לא יהיה בקו הראייה. תיקון השמשה דורש בדרך כלל עבודה רבה. חלקי חילוף זמינים, ולכן בדרך כלל ההחלפה חסכונית יותר מאשר תיקון. ניתן להעריך מכך שעיצוב ציוד תומך קרקע חיפש מזמן פתרון לשיפוץ חלון אקרילי במטוסים.

יש מקרים בהם השמשה עלולה להיסדק והבטחון לא נפגע. במקרה כזה, ניתן לבצע תיקונים על ידי הפסקת קידוח קצוות הסדק בעזרת מקדחה מס '30 (1/8 אינץ') כדי למנוע ריכוז מתחים שגורמים להמשך הסדק. לקדוח סדרה של חורים מספר 40 סנטימטר מקצה הסדק במרחק של כחצי סנטימטר זה מזה, ולחרוץ דרך חורים אלה בעזרת חוט בטיחות פליז ולאטום בעזרת סיליקון שקוף עד עמיד למים. מכונות ראש לחיתוך יהלומים פותחו גם לחיתוך והסרת שיגעונות.

אפשר גם תיקונים זמניים. אחת הדרכים לבצע תיקון זמני היא להפסיק לקדוח את קצות הסדק ולאחר מכן לקדוח מספר 27 חורים כל סנטימטר בערך בסדק. השתמש בברגים AN515-6 ובאגוזים AN365-632 עם מדיחי AN960-6 משני צידי הפלסטיק. זה יחזיק את הסדק יחד וימנע שבירה נוספת עד שניתן יהיה לתקן או להחליף את השמשה כראוי.

עיצוב ציוד תומך קרקע.

תיקונים קבועים באמצעות מכונת ראש חיתוך יהלומים למטרות מיוחדות הם מעשיים כעת. שמשות מטוסים או חלונות צדיים עם סדקים קטנים שמשפיעים רק על המראה ולא על כושר האוויר של יריעה, עשויים לתקן על ידי קידוח עצור ראשון של קצות הסדק בעזרת מקדחה מס '30 או 1/8 אינץ'. לאחר מכן השתמש במזרק ובמחט היפודרמית כדי למלא את הסדק במלט פולימר כגון PS-30 או Weld-On 40, ולאפשר לפעולה נימית למלא את הסדק לחלוטין. משרים את קצה מוט אקריליק בגודל 1/8 אינץ 'במלט ליצירת כרית והכנסו אותה לחור שנקדח לעצור. הניחו לתיקון להתייבש במשך כ -30 דקות, ולאחר מכן חתכו את המוט סומק עם הסדין.

ניתן להשיג פוליש וגימור באופן הבא. ניתן, בתוך מגבלות מסוימות, להסיר שריטות וסימני תיקון מפלסטיק אקרילי. יש להימנע משיוף שעלול להשפיע לרעה על התכונות האופטיות של הפלסטיק ולעוות את ראיית הטייס.

אם יש שריטות או סימני תיקון באזור שניתן לשייף, ניתן להסיר אותם על ידי שיוף ראשון של האזור. השתמש בנייר שוחק בגודל 320 או 400 גריסים העוטף סביב משטח לבד או גומי.

השתמש בתנועות שפשוף מעגליות, לחץ קל ותמיסת סבון נוזלית קלה כחומר סיכה. לאחר השלמת השיוף יש לשטוף היטב את המשטח במים זורמים. לאחר מכן, בעזרת נייר 500 גריסים ממשיכים לשייף קלות. המשך לעבור לנייר וחול גבוה יותר ולשטוף עד להסרת כל סימני השיוף או התיקון. לאחר השימוש בנייר השוחק של היער, השתמשו במתחם שפשוף ושימרו בתנועה מעגלית כדי להסיר את כל עקבות השיוף.

שיפוץ שמשת אקריליק.

ניתן לסיים את שיפוץ השמשה הקדמית באקריליק ולנקות את חלונות המטוסים על ידי שטיפתם בסבון עדין ומים זורמים. משפשפים את המשטח בידיים חשופות בזרם מים. בצע באותו הליך אך עם סבון ומים. לאחר שטיפת הסבון והלכלוך, יש לייבש את המשטח בעזרת מטלית או טישו רכה ונקייה וללטש אותו בעזרת מנקה שמשות שאושר במיוחד לשימוש על פלסטיק שקוף של מטוסים. ניתן לרכוש חומרי ניקוי אלה באמצעות בתי אספקת מטוסים.

ציפוי דק של שעווה ימלא כל שריטה שעשויה להיווצר ויגרום ליצירת גשם טיפות שנושפות בקלות על ידי הרוח.

הגנת שמשה אקרילית.

שמשות אקריליק מכונות לעתים קרובות שמשות "לכל החיים", כדי להבדיל אותן מאלו העשויות מחומר האצטט בעל זמן קצר יותר. עם זאת, יש להגן גם על שמשות של מטוסים אקריליים מפני פגעי האלמנטים.

כאשר מטוס חונה באור שמש ישיר, השמשה תספוג חום ולמעשה יהפוך לחם יותר מבפנים המטוס או מהאוויר החיצוני. השמש תגרום לחום הפנימי של מטוס סגור להתחמם במיוחד, וחום זה נספג גם על ידי השמשה הקדמית מפלסטיק.

כדי להגן מפני נזק זה, כדאי להחזיק את המטוס בהאנגר. אם זה לא אפשרי, יש לספק צל כלשהו כדי למנוע מהשמש להגיע במגע ישיר עם השמשה הקדמית. חלק מבעלי המטוסים משתמשים במכסה צמוד, אטום ומחזיר אור על השמשה הקדמית. במקרים רבים הדבר גרם יותר נזק מתועלת. מכסה זה עשוי לספוג לחות מהאוויר ולהפליט אדים מזיקים, ואם הוא נוגע במשטח הפלסטיק הוא עלול לגרום לצריחות או להיווצרות סדקים דקים בשמשה. סכנה נוספת בשימוש בכיסוי כזה היא שחול יכול להתפוצץ מתחת למכסה ולגרד את הפלסטיק.


Source by John Routledge

About admin

Check Also

The History of the Grumman Corporation: The Early Years

Origins and Biplanes: Synonymous with Long Island, the Grumman Corporation was one of the world's …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ads

Recent Comments

אין תגובות להציג.