תרמילאים במפוטו, מוזמביק

אלפי תרמילאים עוברים דרך מפוטו, עיר הבירה של מוזמביק, מדי שנה. כדאי לבלות לפחות 3 ימים במאפוטו לפני נסיעה לארץ ליעדים התרמילאים המסורתיים צ'אי-צ'אי וטופו. היסטוריית ההתיישבות של מוזמביק על ידי הפורטוגלים הותירה מורשת צבעונית ואקלקטית במפוטו, שם מיזוג התרבויות הפורטוגזיות והאפריקאיות נותן לתרמילאים הזדמנות ליהנות מחוויות תרבותיות וקולינריות ייחודיות.

במאפוטו יש שני תרמילאים גדולים המתאימים למטיילים, המקום של פאטימה והבסיס. שניהם מציעים מיטות מעונות, חדרים ליחיד וזוגות במחירים נוחים. המקום של פטימה עמוס וחזק בדרך כלל מהבסיס, ולעתים מקשה על שינה טובה. מתקני האירוח בבסיס נקיים ונוחים יותר מאשר בפאטימה פלייס, ומיקומו של הבסיס מרכזי יותר מכיוון שהוא קרוב יותר לתחנת האוטובוס המשמשת את קווי האוטובוסים הגדולים המעבירים נוסעים מ- Nelspruit ויוהנסבורג.

האטרקציה התיירותית המפורסמת ביותר במפוטו היא שוק הדגים בקוסטה דו סול. קל יחסית להגיע לשוק הדגים באמצעות אחת מהצ'פאות, או מוניות מיניבוס מקומיות. שוק הדגים מוכר דגים טריים, וכשנכנסים פנימה מתקבלים בברכה מחזה ויזואלי של פירות ים. בהליכה בשוק הדגים אפשר לראות צדפות חיות בדליים גדולים, ערימות אינסופיות של סרטנים, לובסטרים וסרטנים גדולים ועשרות מיני דגים מקומיים. דגים ופירות ים אחרים נמכרים לפי משקל, והלקוחות צפויים לנהל משא ומתן בנוגע למחיר. בעלי חנויות לרוב יצטטו בתחילה מחירים מנופחים אותם הם מוכנים להפחית באמצעות משא ומתן.

בחלק הצמוד לשוק הדגים, ישנן מסעדות שונות בהן יכולים הלקוחות לשבת ולאכול את פירות הים שנרכשו בשוק הדגים. מסעדות אלה מנקות במומחיות, מתבלינות, מבשלות ומגישות את פירות הים לפטרוניהן. רכישת פירות ים טריים מהשוק וליהנות מיד כארוחה טעימה היא חוויה בלתי נשכחת.

מוזמביק ידועה כיצרנית אגוזי קשיו, ומבקרים במאפוטו יכולים לרכוש אגוזי קשיו קלויים כמו גם אגוזי קשיו גולמיים הנמכרים בק"ג. אגוזי קשיו משמשים גם לייצור אלכוהול מקומי, Cajoe, שאסור להתפנק על ידי חולשי לב כיוון שהוא ידוע כחזק מאוד.

במאפוטו יש גם חיי לילה תוססים, וישנם מספר מקומות מוסיקה חיה לדרום ומזרח העיר. ישנם גם מספר מועדוני לילה פופולריים, כשהמפורסמים ביותר הם קוקוס וניאו, ששניהם פוקדים את המקומיים והמטיילים כאחד.

האי קטמבה, אי קטן הממוקם על פני רצועת המים מול נמל מפוטו, מהווה גם הוא אטרקציה ראויה לתרמילאים. יש מעבורת שמעבירה נוסעים בין הנמל לאי, והנסיעה אורכת כ -20 דקות. המבקרים יכולים לחקור את האי, ליהנות מארוחה במסעדה מקומית ולשתות בירה מקומית באחד הברים הרבים באי.

מפוטו היא עיר בעלת מורשת תרבותית ייחודית. תרמילאים שמשתמשים במאפוטו כנקודת הכניסה שלהם למוזמביק צריכים להקדיש כמה ימים לחקור את האתרים וליהנות מכל מה שיש לעיר להציע.


Source by Johnny Peters

About admin

Check Also

מסלול הטיול בנאוקלופט נמיביה – 8 ימים בשממה מופלאה

תארו לעצמכם מקום כה מרוחק, עד שלא תראו בן אדם אחר במשך ימים. תארו לעצמכם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ads

Recent Comments

אין תגובות להציג.